Photo courtesy of Jim Gurzenski



Thanks to all our volunteers: Jim Gurzenski, Peter Vangsness, Neal Lamberton, Ken Clark, Doug Guertin, Mary Guertin and Race Director Art Roberts

- Bob Landry, GSH

    Place    Name                    Team              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Matthew Killian         GSH                 39     1 M 20-39        38:54    6:16/M
       2    Joe Kenney                                  35     2 M 20-39        39:59    6:27/M
       3    Michael Shea            EORC                34     3 M 20-39        45:09    7:17/M
       4    Peter Ouellette                             33     4 M 20-39        45:35    7:21/M
       5    Gareth Buckley                              43     1 M 40-49        46:01    7:25/M
       6    Clinton Morse           SS                  57     1 M 50-59        46:03    7:26/M
       7    Jared Olanoff                               40     2 M 40-49        46:51    7:33/M
       8    David Abbott            EORC                57     2 M 50-59        47:07    7:36/M
       9    Thomas Shea                                 58     3 M 50-59        47:18    7:38/M
      10    Bob Austin              SMAC                64     1 M 60-69        48:03    7:45/M
      11    Eduardo Saravia                             18     1 M  2-19        49:21    7:58/M
      12    Patrick Burke                               33     5 M 20-39        49:26    7:58/M
      13    Steve O'Neil            GSH                 68     2 M 60-69        49:31    7:59/M
      14    Kevin Pfau              GSH                 60     3 M 60-69        49:35    8:00/M
      15    Hiram Cruz                                  38     6 M 20-39        49:43    8:01/M
      16    Maureen Olds                                34     1 F 20-39        49:46    8:02/M
      17    Erin Cassidy            SMAC                48     1 F 40-49        50:02    8:04/M
      18    Kimberly Beaver                             16     1 F  2-19        50:18    8:07/M
      19    Jorge Sosa              EORC                43     3 M 40-49        50:25    8:08/M
      20    Anthony Leroux                              35     7 M 20-39        51:42    8:20/M
      21    Derek Bushey            GSH                 35     8 M 20-39        51:43    8:20/M
      22    Debra Hevey             EORC                61     1 F 60-69        51:58    8:23/M
      23    Brian Beauvais                              35     9 M 20-39        52:01    8:23/M
      24    Dan McNair              GSH                 45     4 M 40-49        52:16    8:26/M
      25    Gerry Kane              GSH                 68     4 M 60-69        52:39    8:30/M
      26    Ericka Emerson          GSH                 48     2 F 40-49        52:59    8:33/M
      27    Sean Wandrei                                45     5 M 40-49        53:02    8:33/M
      28    Tony Bonanno            SS                  54     4 M 50-59        53:14    8:35/M
      29    Bill Drohan                                 51     5 M 50-59        53:25    8:37/M
      30    Richard Repasky                             65     5 M 60-69        53:31    8:38/M
      31    Luis Henandez                               42     6 M 40-49        53:43    8:40/M
      32    Peter Briggeman         HTC                 62     6 M 60-69        53:50    8:41/M
      33    Julie Corey                                 41     3 F 40-49        54:27    8:47/M
      34    Doug Guertin                                56     6 M 50-59        54:55    8:51/M
      35    Tom Deluca              GSH                 64     7 M 60-69        55:04    8:53/M
      36    Terry Shotland          GSH                 64     8 M 60-69        55:13    8:54/M
      37    Lomelyn Baez                                46     7 M 40-49        55:24    8:56/M
      38    Mary Guertin            GSH                 53     1 F 50-59        55:43    8:59/M
      39    Leeann Cerpovicz        SMAC                57     2 F 50-59        55:51    9:00/M
      40    Dennis Hogan            EORC                65     9 M 60-69        55:59    9:02/M
      41    Stephanie Yeomans       GSH                 51     3 F 50-59        56:17    9:05/M
      42    Kate Crogan                                 27     2 F 20-39        56:18    9:05/M
      43    Doug Manners                                65    10 M 60-69        56:49    9:10/M
      44    Peter Campbell          EORC                55     7 M 50-59        57:09    9:13/M
      45    Tom Dwyer                                   61    11 M 60-69        57:22    9:15/M
      46    Seth Roberts            GSH                 68    12 M 60-69        57:43    9:19/M
      47    Dave Martula            SMAC                74     1 M 70-99        58:30    9:26/M
      48    Olivia Bischoff         EORC                32     3 F 20-39      1:00:07    9:42/M
      49    Neil MacKimmon                              62    13 M 60-69      1:00:21    9:44/M
      50    Kevin Tranberg          HTC                 51     8 M 50-59      1:03:56   10:19/M
      51    Mary Muldoon                                55     4 F 50-59      1:05:41   10:36/M
      52    Jacob Crafts                                22    10 M 20-39      1:09:16   11:10/M
      53    Kristine Valentini      GSH                 49     4 F 40-49      1:14:57   12:05/M